Atelier Bespoke

Sztuka

Nic tak nie rozbudza wyobraźni jak obcowanie ze sztuką.  Literatura pcha umysł do urzeczywistniania wizji narodzonych pod wpływem opisów pisanych piórem pisarzy i poetów. Wyśnione obrazy André Gide`a, płótna Matisse’a, portrety Modiglianiego, które urzekają swoimi liniami, obrazy Kandisky`ego które przechowują kolor granatu nieba, jaki dostrzeżemy tuż przed zmierzchem, szaleństwo barw Chagalla to pełna paleta barw gorącego lata.. 

Wrażliwość artysty, ukazana poprzez jego dzieło jest nieograniczonym oceanem z którego czerpiemy inspiracje do tworzenia ubrań i dodatków.

Prawda jest dla mędrca, piękno dla wrażliwego serca. Rzeczy piękne są trudne.

Platon

To co urzeka w sztuce to jej bezgraniczność  i dowolność korzystania. Obcując ze sztuką sporadycznie, łatwo się nią zachłysnąć i popaść w przesyt. Kiedyś dandyzm był pełen tego przesytu i nadmiaru. Dzisiaj jednak to, co cechuje dandysa to niezależność.  Dandys to  właściwie trendsetter , ale trendsetter, który ma takt i który wie gdzie znajduje się granica elegancji. 

My szukamy w sztuce harmonii, proporcji, umiaru. To czasem żmudna praca wymagająca dyscypliny.  Wymaga wrażliwości i tej rzadkiej umiejętności uchwycenia piękna, które można przenieść na materiał, krój, dodatki.  Pozbywamy się rzeczy zbędnych, ozdobników, wszystkiego co zakłóca idealny obraz eleganckiego wizerunku.

Piękne w sztuce jest to, że można ją odkrywać i rozumieć nieustannie na nowo.

Zapisz się na newsletter

Zarejestruj swój adres e-mail i nie przegap żadnych informacji!
Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Śledź nasz instagram