Atelier Bespoke

Filozofia

Moda jest głośna, jest hałasem a elegancja jest jak muzyka klasyczna.  Same dźwięki, osobno, nic nie znaczą. Dopiero połączone w harmonijną całość budzą uczucia, skojarzenia, mogą być niezapomnianym doznaniem. Muzyka i elegancja nie lubią fałszywych tonów, modnych dodatków  i nadmiaru, który jest zaprzeczeniem elegancji.

Kiedy modę mierzy się popularnością i poziomem sprzedaży to elegancję cechuje umiar i trwałość.

Nie istnieje coś takiego jak eleganckie ubranie. Mężczyzna może być elegancko ubrany, ale elegancja to przede wszystkim zachowanie-maniery; także słowa i gesty które, które dopełniają wizerunek eleganckiego mężczyzny.

Jeszcze inna kwestia, to moda. Ale ta z kolei jest zaprzeczeniem elegancji; jest brakiem umiaru,  zabawą, zachwytem nad tym co się pojawia i co zaraz przeminie. Moda nie może mieć żadnej wartości bo brak jej trwałości, doskonałości, stylu, który jest konsekwencją wyborów. Moda to metki i marki. A elegancja jest dyskretna. Jak pisał Balzac – Elegancja jest niewidoczna. Jest jak Trójca Święta.

 

Prawdziwa elegancja nie zwraca na siebie uwagi. 

George Brummell

W atelier nie zajmujemy się modą i nie sprzedajemy ubrań. Koncentrujemy się na elegancji i ubieramy mężczyzn. Dużo słuchamy, szukamy, nie uznajemy kompromisów. Kiedy przygotowujemy projekt dla Klienta to ten projekt musi być doskonały; doskonały pod każdym względem: jakości i trwałości użytych materiałów, starannego wykończenia, dopasowania dodatków… Przede wszystkim jednak ma on odpowiadać na indywidualne potrzeby naszego Klienta; każdego z osobna; każdego w niepowtarzalny sposób.

Nie sprzedajemy ubrań. Ubieramy mężczyzn.

Klient jest dla nas najważniejszy a pod projektem podpisujemy się imieniem i nazwiskiem. To nasze zobowiązanie do najwyższej jakości i doskonałej obsługi. Takie pojęcie elegancji leży u podstaw filozofii, na bazie której zrodziło się Atelier bespoke

Zapisz się na newsletter

Zarejestruj swój adres e-mail i nie przegap żadnych informacji!
Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Śledź nasz instagram